Швейцарія - королівство сирів

 

18 вересня 2013

  Виробництво сирів в Швейцарії бере початок у далекому XIII ст. Сьогодні Швейцарія експортує в різні країни світу більше 28 000 тонн сиру на рік. Це досить багато, особливо якщо врахувати, що Швейцарія - загалом-то, маленька країна з населенням близько 7 млн. чоловік.

    Зазвичай коли говорять за межами Швейцарії «швейцарський сир», мають на увазі сир Емменталь, твердий сир з ніжним смаком і великими дірками. Однак в Швейцарії існує більше 25 видів сирів?  Всі вони по-своєму смачні, але ми зупинимося тільки на найбільш популярних.

Сир Грюйєр ( Gruyere ). Вважається, що цей сир почали виробляти в XIV ст., але деякі джерела вказують на те, що дуже схожий сир виробляли на території сучасної Швейцарії ще в античні часи! Грюйєр виробляють з коров'ячого молока тільки в кантонах Фрібург, Во, Юра і Невшатель, і деяких частинах кантону Берн.

Саме Грюйєр - головний компонент фондю, але крім цього, він дуже смачний на тостах, в злегка розплавленому вигляді.

Сир Емменталь ( Emmental або Emmentaler ). Популярність цьому твердому сиру принесли його великі круглі дірки, які утворюються завдяки спеціальним бактеріям, що виробляють вуглекислий газ.

Сир Тільзітер ( Tilsiter ). Спочатку цей світло - жовтий сир напівтвердих сортів виробляли швейцарські поселенці в німецькому місті Тільзіт. Потім рецепт був вивезений до Швейцарії, в кантон Тургау, де і було налагоджено виробництво цього сиру в 1893 році Отто Вартманном.

 Сир Раклет ( Raclette ). Про походження цього сиру існує ціла легенда. Кажуть, що в Середні століття в Швейцарських Альпах жив пастух Леон, який любив холодними зимовими вечорами збиратися з друзями біля вогнища, їсти сир, хліб та запивати вином.

Сир Вашран ( Vacherin ). Як і Грюйєр, Вашран виробляється в кантоні Фрібур. Від цього його друга назва - Вашран Фрібуржуаз. Це напівтвердий сир кольору слонової кістки з маленькими дірочками. Цей сир разом з грюйер є головним складовим фондю. Крім цього його їдять розплавленим з хлібом і вином. Практично всі швейцарські сири роблять з коров'ячого молока. Колись приготування сиру було єдиним способом для альпійських селян зберегти молоко, зібране в надлишку влітку, для зимових днів. І в ці зимові дні, відпочиваючи від трудів праведних, селяни плавили сир біля багаття і їли раклет, або ж кожен з компанії кидав в казанок по шматку сиру, який приніс з собою - і всі дружно їли фондю. Або просто їли нарізаний шматочками сир, запиваючи таким же чудовим вином. Звичайно ми не селяни, але теж маємо право себе побалувати.

   Головне, у всьому розмаїтті швейцарських сирів зрозуміти: який з них «ваш»? І навіть якщо ви так і не зможете зупинитися на чомусь одному, повірте, сам пошук буде вкрай приємним!

    Нагадаємо, що І Національне свято Сиру відбудеться в Києві 19 - 20-го жовтня (ВДНГ), яке організовує всеукраїнський соціальний проект «Я люблю молоко» за підтримки АВМ. Детальніше з проведенням свята можна ознайомитись тут

 

ILoveMilk.info

 

 

Генеральний спонсор


ОФІЦІЙНІ СПОНСОРИ


ПАРТНЕРИ


МЕДІА партнери